Jak monitorować zużycie paliwa i energii elektrycznej we flocie?

Jako osoba zarządzająca flotą pojazdów, wiesz jak dużym wyzwaniem jest rozsądne gospodarowanie paliwem w firmie. Zwłaszcza w obliczu stale rosnących cen na stacjach benzynowych. Także menadżerowie firm w których wykorzystuje się samochody elektryczne mogą mierzyć się z problemem marnotrawstwa energii w elektrykach.
Nie zważając na to, czy koszty paliwa/energii elektrycznej przeznaczonej do ładowania elektryków, stanowią 5% całkowitych wydatków firmy, czy ponad 30%, nawet niewielkie oszczędności mogą mieć znaczący wpływ na sumę kosztów w firmie.  
Chcesz podnieść konkurencyjność biznesu w trudnych czasach, a przy okazji nauczyć Twoich kierowców oszczędniejszej i bardziej wydajnej jazdy?

 Sprawdź, jak rozwiązania TEKOM mogą pomóc Ci w osiągnięciu tych celów.

Monitoring pojazdów GPS. Kontroluj zużycie paliwa i energii z aplikacją MyCar

Poznaj realne zużycie paliwa lub energii elektrycznej we wszystkich pojazdach Twojej floty z aplikacją MyCar. Dzięki urządzeniom monitorującym GPS instalowanym w samochodach, możesz kontrolować zużycie paliwa/energii i identyfikować, które z Twoich pojazdów są mniej wydajne. Dane z urządzeń zbierane są przez system MyCar, a Ty zyskujesz do nich wygodny dostęp za pomocą aplikacji w telefonie, aplikacji na PC lub przez przeglądarkę www.

Niekontrolowane upusty paliwa? Przejazdy prywatne realizowane w czasie pracy?
Także w tych sytuacjach przychodzi z pomocą aplikacja MyCar. Manager floty, w każdym z takich przypadków otrzyma powiadomienie, które będzie podstawą do wyjaśnienia sytuacji i zapobieżenia jej występowaniu w przyszłości.

Nieostrożna i nieekonomiczna jazda Twoich kierowców? W firmach, które korzystają z naszego rozwiązania to już przeszłość. Każdy przypadek gwałtownego hamowania, nieuzasadnionego przyspieszania i nadmiernego zużycia paliwa jest monitorowany i zgłaszany do zarządzającego flotą.

Zrozumienie, w jaki sposób Twoja flota zużywa paliwo/energię w czasie rzeczywistym, pozwala analizować występujące nieefektywności i podejmować szybkie działania. Dzięki MyCar zyskujesz dostęp nie tylko do danych „live”, ale także do rozbudowanych raportów, które pokazują spektrum zużycia paliw/energii w różnych okresach. Ta funkcja pozwala także na prognozowanie przyszłych wydatków.

Ogranicz incydenty jałowej pracy silnika

Jednym z głównych powodów niepotrzebnego marnotrawienia paliwa może być pozostawianie pracującego silnika, gdy pojazd jest zatrzymany na dłuższy czas. MyCar pomaga określić, jak długo pojazd znajduje się na biegu jałowym, określić ilość zużywanego paliwa i powiadomić kierowcę, aby ten wyłączył pracujący silnik. Także osoba zarządzająca flotą otrzyma powiadomienie o takim incydencie.

Na jakie oszczędności mogę liczyć używając systemu MyCar?

W TEKOM przeprowadziliśmy badanie na reprezentatywnej grupie Klientów, którego wyniki pokazały, że wprowadzenie naszego systemu MyCar w firmach umożliwiło wygenerowanie nawet 30% oszczędności na kosztach paliw.
Do tego, korzystanie z MyCar pozwala na:

Unikanie kar i mandatów przez egzekwowanie bezpiecznej i zgodnej z przepisami jazdy na danych obszarach. MyCar pozwala także na unikanie kar za brak działającej usługi e-TOLL.

Dłuższe życie pojazdów i zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych dzięki kontrolowaniu stylu jazdy Twoich kierowców (np. korzystając z powiadomień o gwałtownych hamowaniach).

•  Korzystanie z przypomnień o przeglądach technicznych, a co za tym idzie – regularne serwisowanie, które pozwala na zmniejszanie kosztów eksploatacyjnych i ewentualną późniejszą korzystną odsprzedaż pojazdów.

Przechodzimy do działania Zobacz porównanie abonamentów MyCar

Różne firmy to różne potrzeby. Dla Twojej wygody i z myślą o Twoich finansach udostępniamy dwa pakiety MyCar: Basic oraz Bussines.
Przejdź na stronę i zobacz porównanie pakietów. Możesz także od razu poprosić o kontakt z naszymi konsultantami, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.