Gdzie kupić urządzenia do e-TOLL?

e-TOLL to nowoczesny system poboru opłat za przejazdy drogami płatnymi, który według założeń ustawodawcy ma ułatwiać poruszanie się autostradami. Kierowcy nie są już zmuszeni do czekania w długich kolejkach do bramek. Opłatę za przejazd można uiścić na kilka sposobów. System oferuje możliwość kupna jednorazowego e-biletu w punktach stacjonarnych lub za pośrednictwem aplikacji i strony internetowej, oraz korzystanie z bezobsługowych urządzeń e-TOLL dostępnych u operatorów, takich jak TEKOM.

Gdzie kupić urządzenie e-TOLL OBU i ZSL?

Szukając odpowiedniego urządzenia e-TOLL, zaufaj specjalistom. TEKOM Technologia już od kilkunastu lat dostarcza kierowcom najlepsze rozwiązania do monitorowania pojazdów, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i wymagań. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór przenośnych urządzeń pokładowych oraz zewnętrznych systemów lokalizacyjnych, mocowanych na stałe w pojeździe. Zapewniamy rozwiązanie doskonałe zarówno dla dużych przedsiębiorstw zarządzających flotą pojazdów, jak i dla użytkowników prywatnych.

Odwiedź naszą stronę www.etoll.pl gdzie znajdziesz sklep z urządzeniami do e-TOLL.

Jakie urządzenie e-TOLL kupić? W zależności od potrzeb możesz wybrać pomiędzy urządzeniami OBU oraz ZSL. Pierwszy typ, czyli mobilne urządzenia pokładowe popularne są przede wszystkim wśród kierowców samochodów osobowych, wyróżniają się bardzo łatwym montażem oraz atrakcyjną ceną. Mocowane do gniazda zapalniczki samochodowej lub złącza OBD, są gotowe do działania natychmiast po uruchomieniu silnika. Precyzyjnie naliczają opłaty za przejazdy autostradami, a przy tym mogą posłużyć jako praktyczna ładowarka samochodowa z wejściem USB.

Urządzenia ZSL to zewnętrzny system lokalizacyjny, mocowany bezpośrednio do instalacji elektrycznej pojazdu. Lokalizatory GPS e-TOLL tego typu wykorzystywane są zwykle w dużych firmach zarządzających flotą pojazdów. Umożliwiają one stały dostęp nie tylko do aktualnej lokalizacji pojazdu, ale także do danych na temat jego stanu technicznego. Dzięki temu pozwalają stworzyć sprawnie działający i w pełni zdalny system kontroli pracy kierowców. Urządzenia ZSL oferują wgląd do informacji o stanie silnika, zużyciu paliwa, prędkości jazdy oraz długości postojów. 

W naszej ofercie znajdziesz także urządzenia wpinane do gniazda zapalniczki – polecane głównie dla kierowców samochodów osobowych.

Dokładny przewodnik po urządzeniach oraz więcej informacji o e-TOLL znajdziesz na naszej stronie www.etoll.pl

E-TOLL – gdzie kupić?

Kierowcy, którzy nie zdecydowali się na wybór urządzeń e-TOLL, zobowiązani są do każdorazowego zakupu e-biletu autostradowego za pomocą aplikacji mobilnej, strony internetowej lub stacjonarnych Punktów Dystrybucji. Kupując e-bilet, należy podać numer rejestracyjny i rodzaj pojazdu oraz planowaną datę przejazdu wybranym odcinkiem autostrady. Pełną listę Miejsc Obsługi Klienta oraz Punktów Dystrybucji e-TOLL umożliwiających zakup e-biletu autostradowego, znajdziesz na oficjalnej stronie systemu e-TOLL. Takie rozwiązanie angażuje dość dużo czasu i jest uciążliwe.

Aby uniknąć wielokrotnego zakupu autostradowych e-biletów, możesz także skorzystać z aplikacji e-TOLL, której działanie opiera się na geolokalizacji pojazdu. Rozpoczynając przejazd przez płatny odcinek trasy, należy uruchomić aplikację, która śledzi położenie pojazdu i zlicza pokonane kilometry, a następnie pobiera opłatę z przedpłaconego konta e-TOLL. Aplikacja jest darmowa, jednak w przeciwieństwie do urządzeń OBU i ZS, wymaga ręcznej obsługi, kontroli stanu baterii oraz połączenia z internetem. Użytkownicy tego rozwiązania narzekają na liczne problemy, które ono generuje.

Dlaczego więc warto kupić urządzenie e-TOLL od TEKOM? Ponieważ zapewnia komfort i wygodę jazdy w każdych warunkach. Są w pełni bezobsługowe i bezawaryjne. Oferują pełną gotowość do użycia natychmiast po uruchomieniu silnika, nie wymagają aktualizacji ani manualnej konfiguracji. Zapewniają stałą łączność z sygnałem GPS, nawet przy niekorzystnej pogodzie. Po połączeniu z Internetowym Kontem Klienta precyzyjnie naliczają opłaty należne za przejazdy, a przy tym umożliwiają śledzenie aktualnej lokalizacji i stanu technicznego pojazdu.

Jak opłacić przejazd w e-TOLL?

Liczba punktów, w których można kupić bilet autostradowy, stale rośnie. Co się stanie, jeśli nie uiścisz opłaty za przejazd płatnym odcinkiem drogi krajowej? Narazisz się wówczas na karę finansową w wysokości 500 zł. Mandatem karana jest również jazda z zasłoniętymi tablicami rejestracyjnymi oraz nieznajomość numeru referencyjnego urządzenia e-TOLL umieszczonego w samochodzie. 

Od niedawna zakupu e-biletu autostradowego można dokonać także za pośrednictwem mapy cyfrowej. Obsługiwana poprzez stronę internetową lub aplikację e-TOLL Bilet pozwala zaznaczyć punkt wjazdu i wyjazdu z płatnej drogi krajowej, a opłata zostanie naliczona automatycznie. Korzystając z cyfrowej mapy, nie musisz kupować biletu e-TOLL, jednak konieczne jest podanie daty i godziny przejazdu, a także rodzaju i numeru rejestracyjnego pojazdu.

System e-TOLL jest stale rozwijany i modernizowany tak, aby w pełni odpowiadał na stale zmieniające się potrzeby kierowców. Jeśli cenisz sobie wygodę i oszczędność czasu, zapoznaj się z naszą szeroką ofertą samochodowych urządzeń e-TOLL, dzięki którym nie będziesz musiał martwić się każdorazowym zakupem biletu przy wjeździe na autostradę. 

Odwiedź: www.etoll.pl

Przechodzimy do działania Zobacz porównanie abonamentów MyCar

Różne firmy to różne potrzeby. Dla Twojej wygody i z myślą o Twoich finansach udostępniamy dwa pakiety MyCar: Basic oraz Bussines.
Przejdź na stronę i zobacz porównanie pakietów. Możesz także od razu poprosić o kontakt z naszymi konsultantami, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.