O NASZEJ

firmie

autorskie aplikacje

Jesteśmy 100% autorem wszystkich rozwiązań systemowych w naszych urządzeniach. Dzięki temu jako jedna z nielicznych firm na rynku przeprowadzamy min. jedną aktualizację w miesiącu i mamy możliwość modyfikacji systemu dla jednego Klienta.

profesjonalna siedziba

Stabilność naszej firmy i ciągła inwestycja w najlepsze wyposażenie i programy szkoleniowe to nasz atut. Zapraszamy wszystkich kontrahentów do naszej siedziby, działów projektowych i produkcyjnych, jesteśmy otwarci i transparentni dla każdego inwestora.

zespól profesjonalistów

To oni każdego dnia pracują na sukces firmy Tekom Technologia, bez tak zgranego zespołu nie bylibyśmy w stanie tyle osiągnąć. Chcemy wyznaczać nowe standardy i pracować z najlepszymi specjalistami na rynku. Jeśli chcesz do nas dołączyć zaaplikuj.

historia

Historia
firmy

To już 30 lat od kiedy Marek Sieńko, były Prezes, założyciel firmy TEKOM, postanowił rozwinąć swoje skrzydła na wschodzącym w Polsce rynku usług IT. Czy się udało się, oceńcie Państwo sami. Siedziba przy głównej trasie Radom-Warszawa, ponad 2000 m2. Zgrany zespół ponad 50 pracowników, pracujący codziennie nad sukcesem firmy i marek Tekom Technologia. Własny dział projektowy tworzący aplikacje oraz dział produkcyjny urządzeń IT.

Niewątpliwie największym pierwszym osiągnięciem firmy była informatyzacja największej Elektrowni Węglowej w Polsce – Elektrowni Kozienice. Doświadczenie zebrane przy projektowaniu systemu Erotke dało fundament do dobrego zaprojektowania i implementacji ogólnopolskiego system monitoringu GPS nazywanego niegdyś Autolog, dzisiaj My Car. Kilkanaście własnych mobilnych ekip montażowych i ponad 50 autoryzowanych serwisów partnerskich na terenie całej Polski. A co najważniejsze ponad 3000 zadowolonych Klientów, którzy wdrożyli system My Car.

Wyłonienie się z grupy Tekom nowej firmy Tekom Technologia Sp. z o.o. Ważny moment w historii firmy, spółka powołała nowy zarząd na czele którego stanął syn Marka Sieńko – Tomasz Sieńko i tym samym rozpoczęła intensywny rozwój na rynku ogólnopolskim, tworząc swój największy produkt system Autolog.

Przez kolejne lata firma Tekom Technologia tworzyła nowe stanowiska pracy i poszerzała zakres usług. Coraz to nowsze regiony Polski z powodzeniem zaczęły wykorzystywać system Autolog. Poza urządzeniem do monitoringu aut, Tekom Technologia zaczęła produkować własne komponenty do systemu Autolog, takie jak: nadajniki lokalizujące naczepę, sondy paliwowe, nadajniki do gniazd OBD i inne. Autorska technologia i własna produkcja sprawiły, że Tekom Technologia zaczyna być liderem rynku w obszarze monitoringu GPS.

Zmiana Zarządu i pojawienie się nowego inwestora, oraz przeniesienie się do budynku we Wsoli. Intensywny czas dla firmy. Coraz to większa ilość pracowników wymagała powiększenia siedziby. Powstał ogromny budynek we Wsoli (Jedlińsk) k. Radomia, gdzie rozpoczął się nowy rozdział firmy. Nowy inwestor Paweł Krakowski (patrz zdj. prawa strona) staje się udziałowcem spółki i staje na czele zarządu. Wiele zmian i wyzwań przed spółką. Nowa sytuacja rynkowa – coraz więcej firm zaczyna zajmować się monitoringiem GPS – sprawiła, że firma Tekom Technologia przeszła największą próbę.

Od tego czasu firma staje się jednym z liderów w branży i zaczyna wyznaczać nowe standardy usług związanych z monitoringiem GPS. Intensywnie skupia się na rozbudowie funkcjonalności systemu Autolog oraz zaczyna tworzyć dedykowane rozwiązania dla przedsiębiorstw z zakresu obsługi linii produkcyjnych oraz zarządzania.

Najlepsi eksperci z branży IT współtworzą zespół Tekom Technologia. Powstaje potrzeba stworzenia nowej odsłony systemu do monitoringu pojazdów. Firma rozpoczyna proces rebrandingu i zmiany wizerunku systemu Autolog. Latem 2016 roku pojawia się nowa odsłona pod nazwą My Car wraz z dwoma nowymi markami My Car OBD oraz My Car Family. Dodatkowo Tekom Technologia zamawia nową identyfikację firmy wraz z rozbudowaną stroną www, dzięki której otwiera się na nowy rozdział usług biznesowych.

Równolegle firma uruchamia międzynarodowy projekt dla branży automotive – Production Contorl i tym samym z sukcesem podnosi efektywność w obszarze logistyki w Grupie Faurecia. Przed firmą czeka uruchomienie systemu w kilkudziesięciu zakładach na wszystkich kontynentach.

o-firmie-07ibm

Certyfikat IBM

Jako druga firma w Europie uzyskaliśmy
certyfikat IBM OS/2 Solution Center
i status IBM OS/400 VAR.

o-firmie-06

Członek Gazeli Biznesu

Należymy do grupy najdynamiczniej
rozwijających się firm GAZELI BIZNESU

o-firmie-08forbes

Wyróżnienie FORBES

W 2016 r. otrzymaliśmy wyróżnienie
miesięcznika FORBES, za osiągnięcia IT.